DiscusForum.adamn.pl Strona Gwna  
      FAQ   Szukaj   Uytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Powrót do akwarystyki
Autor Wiadomo
Christian 

Imi: Krystian
Doczy: 01 Cze 2016
Skd: Zabrze
Wysany: 2016-06-02, 08:03   Powrót do akwarystyki

Ponieważ jestem tu nowy to chciałem się przywitać i przedstawić. Mam na imię Krystian i mieszkam w Zabrzu. Akwarystyką zajmowałem się od dziecka ale później miałem długą przerwę. Od kilku miesięcy wróciłem do swego ukochanego hobby i stwierdziłem, że wszystkiego muszę się uczyć od nowa. Tak wszystko się zmieniło, że czasami czuję się jak kompletny laik. Do tego muszę się jeszcze uczyć internetu bo bez niego dzisiaj chyba bym nie podołał. (jak to się zmienia - na podłączenie telefonu stacjonarnego kiedyś czekałem 15 lat.) Po latach zacząłem przygodę z paletkami, o których 30 lat temu tylko mogłem pomarzyć. Wiem, że zacząłem nie tak jak chciałem ,ale warunek żony - dekoracyjne ma być ładne jest nie do przeskoczenia .I tak - tło wewnętrzne 3D podłoże, rośliny itp. źle wróżą na początek, ale myślę, że z waszą pomocą jest to do ogarnięcia. Na początek to może tyle - pozdrawiam wszystkich, tych co mi każą puknąć się w czoło również.

Duduś 
Duduś

Imi: Tadeusz
Pomg: 2 razy
Doczy: 27 Mar 2015
Skd: Rawicz
Wysany: 2016-06-02, 12:54   

Cześć witam fajnie że dołączyłeś znowu do nas i powiększyła się nasza wielka "rodzina"straceńców tak straceńców bo to hobby jak złapie to już pochłania do reszty
Fakt wszystko poszło szalenie do przodu zresztą jak całe nasze otoczenie, błędami za bardzo się nie przejmuj na początku/a Ciebie tak można potraktować/ każdy z nas popełniał błędy większe czy mniejsze ale zawsze
czytaj czytaj i czytaj to forum dużo Ci pomoże i głowa do góry i do przodu
jak dasz radę zamieść jakieś zdjęcie akwarium i opisz je tzn.obsadę parametry wody

Christian 

Wysany: 2016-06-06, 10:23   

Cześć. Cieszę się, że znalazł się ktoś kto mnie ciepło przywitał. Jeżeli chodzi o parametry to mam problem bo muszę znaleźć miejsce na filtr RO (Gh-22). Łazienka i kuchnia odpada. Na razie kranówę Ph-7.5 zakwaszam HCl do6,5 i robi się Kh-2, temp.-28C. Akwarium narożne 350l, filtracja - zewnętrzny kubeł 2000l/h. Obsada: kirys panda-8szt, kirys czarny-8szt, pielęgniczka ramireza el. blue 3-szt, zbrojnik l144-4szt. skalary 4szt, których chcę się pozbyć, no i palety 5szt -3x13cm i 2x8cm. Fotki w późniejszym terminie.

Duduś 
Duduś

Wysany: 2016-06-06, 12:04   

Fajnie więc czekamy na te jak mówił mój kolega ze wschodu "zdejmionka" całego akwarium i ryb co pozwoli na ewentualne podpowiedzi co i jak dalej abyś się mógł cieszyć swoimi pupilami
no ale ciekawe co zobaczymy bo już po samej obsadzie można się spodziewać że masz tam niezłą zupę,zdziwiłbyś się, bo jeśli nie odrobaczałeś tych kirysów skalarów i reszty to wszystkie są nosicielami różności ale spokojnie pokaż co tam masz
dobrze że ph 6,5 no i temperaturę możesz obniżyć do 26/27

Christian 

Wysany: 2016-06-06, 13:27   

Wszystkie ryby są po kuracji MLP i nie widać żadnych niepokojących objawów. Odchody prawidłowe, o żarcie "proszą" przy przedniej szybie. Może nie żrą jak piranie ale też nie grymaszą.

Duduś 
Duduś

Wysany: 2016-06-06, 15:54   

No to fajnie czyli mają się do życia zostaje zawsze jeszcze to ale...
badałeś ryby tzn. odchody, zeskrobiny, skrzela itd. pod mikroskopem? tam dopiero widać co i jak
jak nie to zrób to bo lepiej zapobiegać niż potem męczyć się i leczyć
w każdym razie spróbuj

Duduś 
Duduś

Wysany: 2016-11-08, 14:05   

Hej Kristian co tam u Ciebie jak rybole rusz się zrób jakieś zdjęcie pokaż się z chęcią pooglądamy Twoje osiągnięcia
i nie ma co się czaić dawaj tu jakieś foty

Christian 

Wysany: 2016-11-09, 13:56   

Tadziu, z moimi rybami to sam nie wiem - niby wszystko OK ale jakieś takie mało ruchliwe, słabo rosną. Cały czas walczę o miejsce na filtr RO, już jestem blisko,ale....Jeżeli chodzi o fotki to mam techniczne kłopoty z internetem. teraz jestem w pracy( a co) więc mogę coś napisać ale zdjęć tu nie załaduję. Chyba zmienię operatora - potem zobaczymy.

Duduś 
Duduś

Wysany: 2016-11-09, 15:34   

No cóż jak tak się sprawy mają to nie pozostaje nam nic innego jak poczekać aż to wszystko ogarniesz i wtedy mimo przeciwności zobaczymy Twoje smoki

adamn 

Imi: Adam
Pomg: 52 razy
Doczy: 19 Lis 2012
Skd: Wrocław
Wysany: 2016-11-10, 11:49   

W stetryczałym wieku już wszystko się dwa razy dłużej robi i wolniej :-D a jak się udo to bezcenne.
Adam

Duduś 
Duduś

Wysany: 2016-11-26, 11:45   

Hej Krystian co tam u Ciebie jak tam ryby masz już RO
jak możesz podaj parametry wody twardość NO2 NO3 ja trzymam moje dyski w "betonie" i jakoś żyją i nawet ma im się na rozmnażanie więc może ten filtr nie jest aż tak potrzebny a przyczyną że ryby Ci nie rosną jest co innego
zdjęcia by sporo dały może Adam by coś podpowiedział
Ostatnio zmieniony przez Duduś 2016-11-26, 11:46, w caoci zmieniany 1 raz  

Christian 

Wysany: 2016-11-26, 21:08   

Witam Tadziu i wszystkich innych. Parametry mojej kranówy to two - 26, tww - 16, Ph - 8,5. Zakwaszam ją HCl do Ph6,5 i robi się tww 2-3. two spada niestety tylko do ok. 22 Ale filtr RO już blisko coraz bliżej, ciągle nad tym pracuję i jestem już blisko.

Duduś 
Duduś

Wysany: 2016-11-26, 21:45   

Hej coś przepraszam może się mylę tu niech wypowiedzą się mądrzejsi ale kwas solny zbija KH a nie GH czyli twardość węglanową a nie ogólną a może ja już stetryczał i mylę
u mnie ogólna 22 ale węglanowa po kwasie w granicach 4/5 i jest oki
pilnuj ph aby było poniżej 7 tak na granicy 6,5 a będzie dobrze bo inaczej jak masz powyżej 7 zaczyna grasować amoniak i może dlatego słabo ryby idą we wzrost bo są wciąż przytruwane
proszę mnie nie brać od razu za znafcę czy jakiegoś "fachowca" lubię z bratnią duszą porozmawiać i jak to mówił mój śp. ojciec "doredzić o ile tylko mogę w ramach moich skromnych doświadczeń zdobytych latami
a jak za dużo marudzę poprawić powstrzymać
Ostatnio zmieniony przez Duduś 2016-11-26, 21:57, w caoci zmieniany 2 razy  

Marcin12 

Imi: Marcin
Doczy: 20 Lut 2016
Skd: Przemyśl
Wysany: 2016-11-26, 23:21   

Tadziu masz racje HCI mozna obnizyc tylko KH i PH natomiast przy GH zostaje osmoza i zywica

Christian 

Wysany: 2016-11-27, 17:37   

tww=KH - twardość węglanowa two=GH - twardość ogólna Tadku i Marcinie przeczytajcie jeszcze raz co napisałem.

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  

DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach